Најновије вести

31.03. ДО 13.04.2017 Пријава испита за априлски испитни рок школске 2016/17, почиње од 14.03.2017. до 28.03.2017.

Априлски испитни рок је у периоду од 31.03. до 13.04.2017.

У овом испитном року могуће је пријавити испите из непарног модула, пријава испита се врши електронским путем. Могуће проблеме приликом пријаве студенти морају пријавири студ. реферату у периоду предвиђеном за пријаву испита. У случају закашњења са пријавом студенти су дужни да се јаве студентском реферату и пријаве испит уз надокнаду.Студент који није измирио своје обавезе према Факултету неће моћи да пријави испите!
31.03.2017. Свечана академија којом ће се обележити 80 година постојања Факултета музичке уметности биће одржана 31. марта 2017. године у Народном позоришту у Београду. Програм академије ће обухватити кратак филм под насловом „Из архиве ФМУ“, позната и призната дела хорске баштине и премијерна извођења две музичке композиције. Овај догађај ће директно преносити РТС.
17.03.2017. Отворен је позив за пријављивање за доделу Еразмус + стипендије за боравак на Музичком конзерваторијуму у Вигу (Шпанија) http://csmvigo.com/?lang=en, за студенте основних академских студија (од друге до четврте године студија). Пријаве се примају најкасније до 13. априла 2017. године.
Опширније

10.03.2017. Факултет музичке уметности добио је Уверења о акредитацији студијских програма Науке о музичкој уметности (модули: Музикологија, Етномузикологија и Етнокореологија, Музичка педагогија и Музичка теорија) на Основним и Мастер академским студијама.
Акредитовани су и студијски програми Науке о музичкој уметности (модули: Музикологија, Етномузикологија, Музичка педагогија и Музичка теорија) на Докторским академским студијама, као и студијски програм Музичка теорија на Специјалистичким академским студијама.
10.03.2017. Факултет музичке уметности ће, почев од 23. априла 2017. године, организовати припремну наставу за кандидате који полажу испит за проверу склоности и способности за упис у прву годину основних академских студија у академској 2017/18. години.
09.03.2017. У продукцији Центра за издавачку делатност ФМУ, у едицији Пријемни испити II, објављено је ново издање – „Солфеђо. Збирка задатака са пријемних испита“. Књига се може купити у скриптарници Факултета.
У припреми: „Музички облици и хармонија. Припремни материјал за полагање Испита за проверу склоности и способности.“
07.03.2017. У оквиру EUphony омладинског оркестра, чији је ФМУ дугогодишњи партнер, ове године учествовало је 19 наших студената: Aна Катић, Лариса Терешченко, Дуња Петковска, Милош Стевановић, Софиа ди Сома, Леана Николов, Тамара Танасковић, Војин Алексић – виолине; Војин Млађеновић Станић, Марија Миленковић, Ана Симић, Франческа Гргин, Леонора Петковић, Ања Гавриловић и Богдан Добрић – виоле; Давид Јерковић – контрабас; Јулија Кривошић – хорна; Емилија Ђорђевић и АнаМарија Петровић – харфе.
Пробе су одржане у Грацу у периоду од 22. фебруара до 1. марта. У том периоду студенти су похађали и часове енглеског језика чији је фокус на стручној терминологији за оркестарске музичаре. Концерти су одржани: 2. марта у Грацу, 3. марта у Линцу, 5. марта у Љубљани и 6. марта у Загребу. На концертима је био изведен следећи програм: Џорџ Гершвин: Американац у Паризу, Арон Копланд: Концерт за кларинет и Клод Дебиси: Море.
Фотографије са турнеје могу се погледати на: https://www.facebook.com/fakultetmuzickeumetnosti.beograd.7/posts/1038267259640319
07.03.2017. У продукцији Центра за издавачку делатност ФМУ, електронске публикације, објављена монографија др Ане Стефановић "Temporality and Narrativity in Music Drama".
Март .2017. Актуелни концертни програм
24.02. 2017. Европска музичка фондација Yamaha сваке године додељује стипендију у износу од 1000 еура студентима на високошколским институцијама у источној и централној Европи. Добитник овогодишње стипендије је Виктор Радић, студент четврте године клавира у класи ред. проф . Лидије Станковић. Виктор Радић је изабран након аудиције одржане 24. фебруара у Сали Факултета музичке уметности
02.2017. Актуелни концертни програм
27.01.2017. Свечано су уручене дипломе свршеним студентима ФМУ
2016/2017. Распоред наставе на Факултету музичке уметности у Београду за други семестар у академској 2016/17 години.
27.01.2017. Свечано су уручене дипломе свршеним студентима ФМУ
13.12. у 20 часова Концерт Мешовитог хора ФМУ. Диригент: Биљана Радовановић, ред. проф. Програм: З. Ерић, К. Орф, М. Паус, Г. Кощински. Велика сала Задужбине Илије М. Коларца, Студентски трг бр. 5
01.12.2016. Концерт Симфонијског оркестра ФМУ
Ново издање књиге Инструменти Дејана Деспића доступно у библиотеци ФМУ