21 дец
Сала УК Гварнеријус, Џорџа Вашингтона 12, Београд | четвртак, 21. децембар 2023. | 12:00 ч

Студентски панел „У ИШЧЕКИВАЊУ НОВЕ РЕНЕСАНСЕ“

У организацији Катедре за музикологију Факултета музичке уметности, 21. децембра 2023. у 12 часова у сали УК Гварнеријус (Џорџа Вашингтона 12) биће приређен студентски панел У ишчекивању нове ренесансе, поводом обележавања годишњице Драгутина Гостушког (1923–1998).

У панелу учествују студенти Одсека за музикологију: Дарија Дражовић, Дражена Тодоровић, Ђурђица Петровић, Матеја Стевановић, Никола Нејчев, Соња Ристић, Теодора Качаревић (ментори: др Ивана Миладиновић Прица, др Ивана Петковић Лозо, др Марина Марковић, др Радош Митровић).

У музичком делу програма наступају студенти извођачких одсека ФМУ: Бранислава Подрумац (сопран), Наталија Мијаиловић (клавир) и Марко Цакић (клавир).