22 апр
Велика сала Факултета музичке уметности у Београду, Краља Милана 50 | понедељак, 22. април 2024. | 12:30 ч

Предавање Драгана Амброзића, „Менаџмент музичких догађаја“

Позивамо вас да присуствујете предавању Драгана Амброзића, стручњака у области музичке културе и менаџмента, уредника програма Дома омладине у Београду, под називом „Менаџмент музичких догађаја“, које ће се одржати у понедељак, 22. априла, у 12:30, у Великој сали Факултета музичке уметности.

Предавање је отворено за све студенте.

Драган Амброзић (1962) је активни музички критичар и организатор музичких дешавања у нашој земљи скоро четири деценије. Након студија психологије и дипломе из комуникологије, од 1986. године објављује текстове о музици у бројним штампаним часописима и на порталима (Студент, Рок, Младост, Беорама, Време, Попбокс, Нова). Један је од оснивача и уредника, а потом и издавач утицајног југословенског алтернативног поп-културног магазина Ритам (Водич кроз популарну културу, 1989–1995) у коме су се успостављали нови стандарди разумевања савремене популарне културе. До сада је објавио око 4 000 текстова о популарној музици и културним феноменима. Свој рад на промоцији музике проширује и организацијом музичких концерата. Од 1990. године започиње континуирану каријеру као један од најангажованијих организатора концерата иностраних музичких састава у нашој земљи. Посебно важно рано постигнуће јесте организација легендарног наступа групе The Prodigy 1995. у Хали Пионир. Био је уредник програма ФЛУ Академија (1994–1996) и концертне агенције Б92 (1999–2004). Од 2003. године уметнички је директор главне сцене фестивала EXIT у Новом Саду, највећег регионалног музичког фестивала. Од 2005. године ради као уредник програма и музички уредник Дома омладине Београда. Са обнављањем Београдског џез фестивала исте године, у продукцији Дома омладине Београда, постаје програмски менаџер овог реномираног европског фестивала. Као промотер концерата организовао је и реализовао преко 3 000 музичких догађаја, концерата и фестивалских програма у Београду, Србији и региону, од којих највећи део ангажмана представљају гостовања важних рок и џез састава. Члан је многих жирија, чест учесник панел дискусија, предавач и делегат на значајним регионалним и међународним музичким конференцијама. Као критичар сталан је гост многобројних телевизијских и радио емисија, те документарних филмова. Учествовао је и у реализацији филма о првих 40 година бенда Електрични оргазам у продукцији РТС. Коаутор је запажених изложби на платоу испред Уметничког павиљона „Цвијета Зузорић“. Добитник је престижне награде „Тања Петровић“ која се додељује за изузетан допринос промоцији културе и уметности у медијима.