четвртак, 23. мај 2024.
Одржана промоција студентског часописа ФАМА (Факултетска музичка артИја)

У уторак, 21. маја 2024, у галерији Полет, одржана је промоција другог броја часописа студената Факултета музичке уметности у Београду – ФАМА (Факултетска музичка артИја).

На промоцији су говориле студенткиње уреднице издања, Ива Пажин и Настасија Стефановић, као и аутори и ауторке текстова. У оквиру уметничког дела програма представили су се Николета Радуловић, Димитрије Николић и Борис Пажин.

Фотографије са промоције часописа можете да погледате овде.

***

Лаганим, али сигурним корацима ФАМА улази у другу годину излажења, новим разноликим темама разврстаним у већ утемељене рубрике. Овај ход наших студената – аутора и будућих читалаца – кроз области музичке историје и савремености, теорије и праксе, а посебно кроз оне теме које се у овом броју односе на филмску/примењену и популарну музику, заличио нам је на ход по холивудским булеварима, па смо кроз игру значења, чувени „Walk of Fame“ превели у заједнички „Walk of Fama“. По сјајним погледима, приказима и интервјуима, учесници овог броја природно су се наметнули као праве звезде часописа!

др Биљана Лековић, доцент и др Стефан Цветковић, доцент, уредници издања