понедељак, 30. септембар 2024.
Први отворени IN.TUNE позив за пројектне идеје

IN.TUNE алијанса је отворила конкурс за подношење предлога за реализацију наставе, чији је циљ развој иновативних образовних формата у музици и уметности у оквиру алијансе. Пред нама је први отворени IN.TUNE позив за пројектне идеје које отварају нове перспективе и методе у музичком и уметничком образовању.

Тематски кругови: музика, музичко образовање, извођаштво, композиција, дириговање, (етно)музикологија и теорија музике, музичка продукција, предузетништво, запошљивост, здравље музичара, плес, позориште, медији, ликовна и примењена уметност, перформанс, импровизација. Посебно се подстичу интер- и трансдисциплинарни приступи који интегришу више поља и перспектива.

Ко се може пријавити? Студенти и наставници из свих осам IN.TUNE партнерских институција!

Иновативни формати: комбиновани интензивни програми (БИП), заједнички онлајн курсеви, заједнички модули и заједнички студијски програми.

Интердисциплинарно и колаборативно: Предлози који интегришу више дисциплина и негују сарадњу између институција које су у саставу Универзитета уметности у Београду са академским партнерима IN.TUNE алијансе.

Подршка: Успешни предлози ће добити финансијску, административну и организациону подршку, уз приступ Еразмус+ и IN.TUNE фондовима.

Контакт: Ако желите да поднесете предлог, контактирајте менаџера институционалне алијансе (ИАМ) на Факултету музичке уметности у Београду, Ивану Перковић. Подршка може укључивати: опште упутство о образовним форматима и позиву, смернице о организационим аспектима пријаве, координацију са другим потенцијално заинтересованим странама широм IN.TUNE алијансе.

Формални захтеви: предлог мора бити достављен на енглеском језику; комбиновани интензивни програми, заједнички модули и заједнички програми треба да садрже комбинације физичких и онлајн мобилности за студенте и/или наставнике; учесницима треба доделити ЕСПБ, које признају све IN.TUNE институције које учествују у конкретном предмету/програму; предлози треба да буду у складу са минималним бројем IN.TUNE институција које учествују што је дефинисано у позиву; неопходно је да се у предлозима опише иновативност приступа на нивоу високог музичког образовања.

Процес пријаве: Пријаве послати до 8. децембра, 23:59 ч; пријава треба да садржи писмо подршке матичне институције; предлози ће бити одабрани према критеријумима наведеним у пријави; резултати ће бити објављени у фебруару 2025.

Више информација о позиву, укључујући и онлајн формулар за пријаву можете наћи овде.