др Сања Радиновић
Запослена је на Катедри за етномузикологију ФМУ у Београду од 1989. године, у звању доцента од 2007. Основне, магистарске и докторске студије завршила је на овој институцији, под менторством проф. др Драгослава Девића.
Докторат је одбранила 2007. године, а објавила 2011. под насловом Облик и реч. Књига је 2012. награђена престижном наградом „Миле Недељковић“, као најбоља студија из области савремене српске фолклористике, публикована у претходној години.
Аутор је шездесетак радова, излаганих на домаћим и међународним симпозијумима, а објављених у зборницима радова са научних скупова и у домаћим и иностраним научним часописима, као што су Studia Musicologica Academiae Scientiarum Hungaricae – an International Journal of Musicology (Budapest), Македонски фолклор (Скопље), New Sound (Belgrade), Musicologia (Belgrade), Зборник Матице српске за сценске уметности и музику (Нови Сад), Гласник Етнографског музеја (Београд), Mузички талас (Београд), и други. Њени радови посвећени су превасходно српском вокалном наслеђу, при том углавном морфолошким одликама српских народних песама, аналитичкој методологији, старом српском двогласном певању и облицима старог обредног слоја. Бави се такође питањима ритма, историјатом српске етномузикологије, севдалинком, као и духовном музиком разних традиција.
Под њеним менторством до сада је своје дипломске и мастер радове реализовало 13 студената. Десетак семинарских радова њених студената публиковано је у разним домаћим научним часописима и зборницима са научних скупова. Утемељила је праксу транскрипције и анализе српских вокалних облика, на чему је била ангажована дуги низ година кроз рад на вежбама са бројним генерацијама студената основних студија Одсека за етномузикологију ФМУ. Као хонорарни предавач радила је и на високошколским институцијама у Приштини/Варварину, Крагујевцу и Источном Сарајеву. Водила је неколико међународних етномузиколошких истраживачких радионица, организованих од стране Универзитета уметности у Београду.
Вишегодишњи је учесник бројних домаћих научноистраживачких пројеката, подржаних од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја РС и Министарства културе РС.
Члан је ICTM-a од 2007. године.